Szkoła Muzyczna YAMAHA w Koninie rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2004 roku, w Kole w 2006 roku a w Turku w 2009 roku. Szkoły założyli: mgr Waldemar Jednoróg, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym  oraz mgr Eunike Piekarczyk-Jednoróg, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Teorii, Dyrygentury i Rytmiki.


Autorska koncepcja nauczania opracowana przez wybitnych pedagogów z całego świata, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz luźna atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD, dyskietki MIDI files.


Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA najnowszej generacji, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Zainteresowani Uczniowie biorą także udział w festiwalach, koncertach, oraz konkursach muzycznych.
Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy niezależnie od ukończonych studiów stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w corocznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Szkoła Muzyczna.